Strefy ekologiczne Strasburg

Zielona strefa Strasburg

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Strasburgu: Przynajmniej Crit'Air 4

CritAir sticker France

 

Więcej informacji na temat wszystkich typów plakietek ekologicznych znajdziesz w sekcji Typy plakietek ekologicznych.

 

Strefy ekologiczne w Strasburgu

Poza Paryżem Francuzi planują wprowadzić strefy ekologiczne także w Strasburgu. Ma to nastąpić najwcześniej jesienią 2017 roku. Po wprowadzeniu kierowcy będą potrzebować plakietki ekologicznej, aby wjechać do miasta.

Tak jak w przypadku Niemiec, Austrii i innych europejskich krajów, Francja dąży do poprawy stanu środowiska i jakości życia mieszkańców większych miast.

 

 

Mapa stref ochrony środowiska w Strasburgu

Obowiązywanie stref ekologicznych w Strasburgu

Nadal nie jest jasne, czy plakietka będzie wymagana stale, jak w przypadku Paryża, czy zostanie tu wprowadzona tak zwana okresowa strefa o niskiej emisji spalin, jak w Lyonie i Grenoble. Dokładne warunki nie są jeszcze znane, a nowe informacje pojawią się za jakiś czas.

Strefy ekologiczne obowiązują zagranicznych kierowców

Jadąc do Strasburga samochodem, należy pamiętać, że wymogi związane ze strefami ekologicznymi obowiązują tylko w dni powszednie.

 

Kara w wysokości 68 euro

Wjazd do strefy ekologicznej bez ważnej naklejki pociąga za sobą karę w wysokości 68 euro lub wyższą.

 

Jazda po Strasburgu

Jedziesz autem do Strasburga?

Od 1.9.2018 auta zarejestrowane za granicą muszą być oznaczone plakietką ekologiczną Crit'Air. Tak zwana specjalna strefa niskiej emisji obowiązuje, jeśli wysoki poziom smogu utrzymuje się dłużej niż 3 dni z rzędu. Do tak określonej strefy niskiej emisji mogą wjeżdżać tylko pojazdy oznaczone plakietkami Crit’Air klasy E, 1, 2 i 3. We Francji jest 6 typów plakietek, które odzwierciedlają stopień zanieczyszczenia powietrza przez dany pojazd. Nieprzestrzeganie przepisów niesie ze sobą ryzyko grzywny w wysokości od 68 do 375 euro, czyli od 289 do 1610 zł.

Strefa niskiej emisji Strasburga obejmuje wszystkie 33 gminy tego rejonu. Ograniczenia nie dotyczą głównych dróg A4, A35, N83, N353 oraz D1083.

 

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Strasburga i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

 

Podróżujesz autem do Strasburga?

Kup Crit'Air dla Strasburga, Paryża i innych miast. DARMOWA dostawa.