Austriacka plakietka środowiskowa

Lista stref niskiej emisji w Austrii

Tak jak w przypadku Niemiec, Austria wprowadziła kilka stref środowiskowych, które stopniowo zezwalają na wjazd tylko pojazdom bardziej przyjaznym dla środowiska. Niektóre strefy zostały ustanowione już przed 2012 rokiem, na przykład w okolicy Wiednia, a niektóre w 2014 roku. Spójrzmy na listę stref środowiskowych w Austrii, daty ich ustanowienia oraz rodzaje pojazdów, dla których wjazd jest ograniczony.

Posiadasz pojazd w kategorii N? (zobacz ograniczenia poniżej) Aby wjechać do następujących stref środowiskowych, pojazdy muszą być oznaczone naklejką środowiskową. W przeciwnym wypadku, grozi Ci kara grzywny w wysokości do 2180 euro.

Austria wdraża strefy niskiej emisji stopniowo, w związku z czym istnieje możliwość, że obowiązują one również na innych obszarach, których nie ma na naszej liście.

Aktualnie na terenie Austrii nie ma znaków drogowych oznaczających te strefy, przez co zaleca się porównanie swojej trasy z mapą stref niskiej emisji przed wjazdem do Austrii. W każdym razie, dla pewności możesz kupić plakietkę ekologiczną teraz - ma ona nielimitowaną ważność.

Zielone strefy Austria - Mapa

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

Podróżujesz do Austrii samochodem?

Kup Pickerl dla Wiednia, Styrii i innych miast. DARMOWA dostawa.