Zakaz dotyczący diesli w Berlinie

Zakaz dotyczący diesli w Berlinie

Zgodnie z orzeczeniem niemieckiego sądu administracyjnego starsze diesle nie mogą wjeżdżać na teren wybranych części i ulic Berlina. Berlin obniżył ponadto maksymalną dopuszczalną prędkość dla wszystkich samochodów do 30 km/h na wielu odcinkach dróg.

Których części Berlina dotyczą ograniczenia?

Od końca sierpnia 2019 roku diesle spełniające normy emisji niższe niż Euro 6 podlegają zakazowi wjazdu na 8 ważnych dróg w centrum miasta, to znaczy: Alt-Moabit, Brückenstraße, Friedrichstraße, Hermannstraße, Leipziger Straße, Reinhardstraße, Silbersteinstraße i Stromstraße. Zakaz dla diesli nie dotyczy więc jeszcze całego Berlina.

Od sierpnia 2019 roku maksymalna dozwolona prędkość dla wszystkich samochodów, tzn. NIE TYLKO dla diesli, została obniżona do 30 km/h na ponad 30 odcinkach dróg. Wśród nich są Danziger Straße, Müllerstraße, Kaiser-Friedrich-Straße, Spandauer Damm oraz Tempelhofer Damm.

Kiedy zacznie obowiązywać zakaz?

Ograniczenia wjazdu na wyżej wymienione drogi dla diesli obowiązują od sierpnia 2019 roku. Ponadto w tym samym miesiącu obniżono maksymalną dozwoloną prędkość do 30 km/h dla wszystkich pojazdów, niezależnie od typu silnika.

 

Jakich samochodów dotyczy zakaz?

Ograniczenia obowiązują niemieckie i zagraniczne samochody osobowe oraz ciężarowe z silnikiem diesla, które nie spełniają normy Euro 6. Lokalni mieszkańcy, samochody dostawcze, pojazdy serwisowe, auta policyjne, karetki pogotowia, wozy strażackie itd. na razie nie podlegają zakazowi.

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

WYBIERASZ SIĘ SAMOCHODEM DO NIEMIEC?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.