Strefa ekologiczna Chambéry

Zielona strefa Chambéry

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Chambéry: CritAir 3 i lepszy

CritAir sticker France

 

Więcej informacji na temat wszystkich typów plakietek ekologicznych znajdziesz w sekcji Typy plakietek ekologicznych.

 

Strefa ekologiczna Chambéry

Od 21 listopada 2017 roku obowiązuje specjalna strefa niskiej emisji (ZPA) w Chambéry, stolicy departamentu Sabaudii. Zarówno kierowcy francuscy, jak i obcokrajowcy mogą wjeżdżać do obowiązującej strefy niskiej emisji wyłącznie z ważną plakietką Crit’Air klasy E, 1, 2 i 3. Zakaz wjazdu obejmie auta o niższej klasie emisji oraz bez plakietki.

Tak jak w przypadku Niemiec, Austrii i innych europejskich krajów, Francja dąży do poprawy stanu środowiska i jakości życia mieszkańców większych miast.

 

Mapa strefy ekologicznej Chambéry

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

Czas obowiązywania strefy niskiej emisji Chambéry

To specjalna strefa niskiej emisji, która obowiązuje, kiedy limity emisji przekroczone są dłużej niż 2 dni z rzędu.

- Po 2 dniach alertu smogowego wjazd dozwolony jest tylko w przypadku pojazdów oznaczonych naklejką Crit’Air klasy E, 1, 2 i 3.

- Jeśli wysoki poziom smogu utrzymuje się dłużej, prefekt departamentu może jeszcze bardziej zaostrzyć warunki i ograniczenia dotyczące wjazdu.

Jazda bez plakietki ekologicznej w specjalnej strefie niskiej emisji podlega grzywnie w wysokości 68 euro (czyli w przybliżeniu 289 zł), która może wzrosnąć do 375 euro (czyli około 1610 zł) w przypadku zwłoki w płatności.

Jazda po Chambéry

Jedziesz autem do Chambéry w Sabaudii?

Od 21.11.2017 auta zarejestrowane za granicą muszą być oznaczone plakietką ekologiczną Crit'Air. Tak zwana specjalna strefa niskiej emisji obowiązuje, jeśli przez ponad 2 dni utrzymuje się wysoki poziom smogu. Do tak określonej strefy niskiej emisji mogą wjeżdżać tylko pojazdy oznaczone naklejkami Crit’Air klasy E, 1, 2 i 3. We Francji jest 6 typów plakietek, które odzwierciedlają stopień zanieczyszczenia powietrza przez dany pojazd. Nieprzestrzeganie przepisów niesie ze sobą ryzyko grzywny w wysokości od 68 do 375 euro, czyli od 289 do 1610 zł.

Strefa niskiej emisji Chambéry obejmuje cały departament Sabaudii, a obszary obowiązywania strefy wyznaczane są przez deputowanych departamentu, gdy zachodzi taka konieczność.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Chambéry i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Chambéry?

Kup Crit'Air dla Chambéry, Paryża i innych miast. DARMOWA dostawa.