Strefa ekologiczna Chambéry

Zielona strefa Chambéry

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Chambéry: CritAir 3 i lepszy

CritAir sticker France

 

Więcej informacji na temat wszystkich typów plakietek ekologicznych znajdziesz w sekcji Typy plakietek ekologicznych.

 

Strefa ekologiczna Chambéry

Od 21 listopada 2017 roku obowiązuje specjalna strefa niskiej emisji (ZPA) w Chambéry, stolicy departamentu Sabaudii. Zarówno kierowcy francuscy, jak i obcokrajowcy mogą wjeżdżać do obowiązującej strefy niskiej emisji wyłącznie z ważną plakietką Crit’Air klasy E, 1, 2 i 3. Zakaz wjazdu obejmie auta o niższej klasie emisji oraz bez plakietki.

Tak jak w przypadku Niemiec, Austrii i innych europejskich krajów, Francja dąży do poprawy stanu środowiska i jakości życia mieszkańców większych miast.

 

Mapa strefy ekologicznej Chambéry

Czas obowiązywania strefy niskiej emisji Chambéry

To specjalna strefa niskiej emisji, która obowiązuje, kiedy limity emisji przekroczone są dłużej niż 2 dni z rzędu.

- Po 2 dniach alertu smogowego wjazd dozwolony jest tylko w przypadku pojazdów oznaczonych naklejką Crit’Air klasy E, 1, 2 i 3.

- Jeśli wysoki poziom smogu utrzymuje się dłużej, prefekt departamentu może jeszcze bardziej zaostrzyć warunki i ograniczenia dotyczące wjazdu.

Jazda bez plakietki ekologicznej w specjalnej strefie niskiej emisji podlega grzywnie w wysokości 68 euro (czyli w przybliżeniu 289 zł), która może wzrosnąć do 375 euro (czyli około 1610 zł) w przypadku zwłoki w płatności.

Jazda po Chambéry

Jedziesz autem do Chambéry w Sabaudii?

Od 21.11.2017 auta zarejestrowane za granicą muszą być oznaczone plakietką ekologiczną Crit'Air. Tak zwana specjalna strefa niskiej emisji obowiązuje, jeśli przez ponad 2 dni utrzymuje się wysoki poziom smogu. Do tak określonej strefy niskiej emisji mogą wjeżdżać tylko pojazdy oznaczone naklejkami Crit’Air klasy E, 1, 2 i 3. We Francji jest 6 typów plakietek, które odzwierciedlają stopień zanieczyszczenia powietrza przez dany pojazd. Nieprzestrzeganie przepisów niesie ze sobą ryzyko grzywny w wysokości od 68 do 375 euro, czyli od 289 do 1610 zł.

Strefa niskiej emisji Chambéry obejmuje cały departament Sabaudii, a obszary obowiązywania strefy wyznaczane są przez deputowanych departamentu, gdy zachodzi taka konieczność.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Chambéry i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Chambéry?

Kup Crit'Air dla Chambéry, Paryża i innych miast. DARMOWA dostawa.