Strefa ekologiczna Hagen

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Hagen: zielona

Green Badge Bremen

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Data wprowadzenia stref ekologicznych w Hagen

  • od 1.1.2012 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z czerwoną, żółtą i zieloną naklejką ekologiczną
  • od 1.1.2013 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z żółtą i zieloną naklejką ekologiczną
  • od 1.7.2014 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z zieloną naklejką ekologiczną

 

Mapa strefy niskiej emisji Hagen

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa w niemieckim Hagen

Miasto Hagen wprowadziło strefę niskiej emisji w styczniu 2012 roku i odtąd zaostrzało warunki. Powodem wprowadzenia tej strefy jest chęć uniemożliwienia wjazdu samochodom, które emitują tlenki azotu, podnosząc jego stężenie, i w poważnym stopniu pogarszają zarówno jakość powietrza, jak i jakość życia mieszkańców Hagen.
Od 1 lipca 2014 roku zarówno niemieccy, jak i zagraniczni kierowcy są zobowiązani do umieszczenia plakietki ekologicznej o najwyższej randze, czyli zielonej, na przedniej szybie pojazdu.

Jakiego typu pojazdów dotyczy obowiązek?

Obowiązek posiadania naklejki ekologicznej dotyczy zarówno niemieckich, jak i zagranicznych samochodów osobowych (M1); samochodów kempingowych (M1); ciężkich kamperów (M1); minibusów (M2); autobusów (M3); małych samochodów dostawczych (N1); samochodów dostawczych (N2); samochodów ciężarowych (N2); i samochodów ciężarowych o dużej ładowności (N3).

 

Jazda po Hagen

Jedziesz autem do Hagen?

Od 1.7.2014 aby wjechać do Hagen, wszyscy kierowcy, tzn. zarówno niemieccy, jak i zagraniczni, muszą zakupić zieloną plakietkę. Wjazd jest więc dozwolony tylko w przypadku pojazdów, które w minimalnym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, czyli spełniających klasy emisji Euro 4 (diesel) i Euro 1 (benzyna). W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro.
Strefa niskiej emisji Hagen obejmuje – zabytkowe centrum miasta, Eckesey, Altenhagen, Ischeland, Loxbaum, Hochschulviertel i Feithstraße; dzielnice Eppenhausen, Remberg, Oberhagen, Eilpe do Selbecker Straße, łącznie z Wehringhausen wzdłuż Rehstraße.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Hagen i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Hagen?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.