Strefa ekologiczna Marsylii

Zielona strefa Marsylii

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Marsylii: Przynajmniej Crit'Air 5

CritAir sticker France

 

Więcej informacji na temat wszystkich typów plakietek ekologicznych znajdziesz w sekcji Typy plakietek ekologicznych.

 

Strefa ekologiczna Marsylii

1 stycznia 2019 roku także w Marsylii wprowadzono tak zwaną specjalną strefę niskiej emisji (ZPA). Zarówno kierowcy francuscy, jak i obcokrajowcy mogą wjeżdżać do obowiązującej strefy niskiej emisji wyłącznie z ważną naklejką Crit’Air. Na razie nie wiadomo, jakiej klasy aut będzie dotyczył zakaz wjazdu. Informacje te zostaną podane w stosownym czasie.

Tak jak w przypadku Niemiec, Austrii i innych europejskich krajów, Francja dąży do poprawy stanu środowiska i jakości życia mieszkańców większych miast.

 

Mapa strefy ekologicznej Marsylii

 

Czas obowiązywania strefy niskiej emisji Marsylii

To specjalna strefa niskiej emisji, która obowiązuje, kiedy limity emisji przekroczone są dłużej niż 3 dni z rzędu.

Jazda bez plakietki ekologicznej w specjalnej strefie niskiej emisji podlega grzywnie w wysokości 68 euro (czyli w przybliżeniu 289 zł), która może wzrosnąć do 375 euro (czyli około 1610 zł) w przypadku zwłoki w płatności.

Jazda w Marsylii

Jedziesz autem do Marsylii?

Auta zarejestrowane za granicą muszą być oznaczone za pomocą plakietki Crit’Air od 1.1.2019. Tak zwana specjalna strefa niskiej emisji obowiązuje, jeśli przez ponad 3 dni utrzymuje się wysoki poziom smogu. Chociaż konkretne warunki i dokładny zasięg terytorialny nie są jeszcze znane, można przypuszczać, że zakaz obejmie pojazdy oznaczone naklejkami Crit’Air klasy 4 i 5.

We Francji jest 6 typów plakietek, które odzwierciedlają stopień zanieczyszczenia powietrza przez dany pojazd. Nieprzestrzeganie przepisów niesie ze sobą ryzyko grzywny w wysokości od 68 do 375 euro, czyli od 289 do 1610 zł.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Marsylii i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Marsylii?

Kup Crit'Air dla Marsylii, Paryża i innych miast. DARMOWA dostawa.