Strefa ekologiczna obejmująca Ludwigsburg i okolice

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Ludwigsburgu i okolicach: zielona

Green Badge Bremen

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Data wprowadzenia stref ekologicznych w Ludwigsburgu i okolicach

  • od 1.1.2013 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z zieloną naklejką ekologiczną

 

Mapa strefy niskiej emisji Ludwigsburga i okolic

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa obejmująca niemiecki Ludwigsburg i okolice

Od 1.1.2013 Ludwigsburg i miasta w tym samym regionie – Markgröningen, Pleidelsheim, Ingersheim, Freiberg am Neckar, Kornwestheim oraz Remseck, Asperg, Möglingen, Tamm i Bietigheim-Bissingen – wymagają, aby wjeżdżające na ich teren pojazdy były oznakowane zieloną naklejką ekologiczną. Strefa ma na celu poprawę jakości powietrza w poszczególnych gminach i w całym regionie poprzez zmniejszenie stężenia zanieczyszczeń spowodowanego emisją spalin przez mniej przyjazne dla środowiska pojazdy. Zarówno niemieccy, jak i zagraniczni kierowcy mają obowiązek umieścić taką plakietkę na przedniej szybie.

Jakiego typu pojazdów dotyczy obowiązek?

Obowiązek posiadania naklejki ekologicznej dotyczy zarówno niemieckich, jak i zagranicznych samochodów osobowych (M1); samochodów kempingowych (M1); ciężkich kamperów (M1); minibusów (M2); autobusów (M3); małych samochodów dostawczych (N1); samochodów dostawczych (N2); samochodów ciężarowych (N2); i samochodów ciężarowych o dużej ładowności (N3).

 

Jazda po Ludwigsburgu i okolicach

Jedziesz autem do Ludwigsburga lub okolicznych miejscowości?

Od 1 stycznia 2013 roku, aby wjechać do Ludwigsburga i sąsiednich miast regionu, zarówno niemieccy, jak i zagraniczni kierowcy potrzebują zielonej plakietki. W związku z tym do miasta mogą wjechać tylko pojazdy, które w minimalnym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza – Euro 4 (diesel) i Euro 1 (benzyna). W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro.
Strefa niskiej emisji Ludwigsburga i okolic obejmuje inne miasta leżące w regionie, w szczególności Markgröningen, Pleidelsheim, Ingersheim, Freiberg am Neckar, Kornwestheim oraz Remseck, Asperg, Möglingen, Tamm i Bietigheim-Bissingen.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Ludwigsburga lub okolicznych miejscowości i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Ludwigsburga lub okolicznych miejscowości?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.