Strefa ekologiczna Styria

Zielona strefa Styria

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Styrii: Żółty Pickerl - Euro 3 i wyższy

Pickerl IGL sticker Austria

 

Więcej informacji na temat wszystkich typów plakietek ekologicznych znajdziesz w sekcji Typy plakietek ekologicznych.

 

Kara w wysokości 2 180 euro

Niepodporządkowanie się temu wymogowi może skutkować karą w wysokości 2180 euro.

Obowiązywanie stref ekologicznych w Styrii

Ograniczenie obowiązuje w następujących obszarach tego regionu: Graz i jego okolice, Murtal, Bruck-Mürzzuschlag, Leoben, Deutschlandsberg, Hartberg-Fürstenfeld, Leibnitz, Voitsberg i Weiz.

Od 01. 06. 2012

- ograniczenia dla pojazdów kategorii N (pojazdy ciężarowe o maksymalnej wadze przekraczającej 7,5 tony, które były zarejestrowane po raz pierwszy przed rokiem 1992, z włączeniem pojazdów z naczepą i pojazdów przegubowych), o klasie emisji EURO 0. Na wjazd zezwala się pojazdom o klasie emisji EURO 1 lub wyższej.

Od 01. 01. 2013

- ograniczenia dla pojazdów kategorii N (pojazdy ciężarowe o maksymalnej wadze przekraczającej 7,5 tony, z włączeniem pojazdów z naczepą i pojazdów przegubowych), o klasie emisji EURO 1. Na wjazd zezwala się pojazdom o klasie emisji EURO 2 lub wyższej.

Od 01. 01. 2014

- ograniczenia dla pojazdów kategorii N (pojazdy ciężarowe o maksymalnej wadze przekraczającej 7,5 tony, z włączeniem pojazdów z naczepą i pojazdów przegubowych), o klasie emisji EURO 2. Na wjazd zezwala się pojazdom o klasie emisji EURO 3 lub wyższej.

Mapa stref ochrony środowiska w Styrii

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Jazda po Styrii

Jedziesz do Styrii prywatnym autem lub samochodem służbowym?

Od 1.1.2014 ograniczenia dotyczą pojazdów kategorii N1, N2 i N3, a wjazd dozwolony jest wyłącznie w przypadku samochodów spełniających normę emisji EURO 3 i wyższą. Wjazd do strefy niskiej emisji w Styrii wymaga więc posiadania kolorowej plakietki Pickerl. Plakietka określa klasę emisji. Niespełnienie wymogu jest surowo karane – grzywna może wynieść nawet 2180 euro, czyli około 9243 zł.

Strefa niskiej emisji obejmuje duże miasta, takie jak Graz, Leoben i Weis, jak również miasteczka i dzielnice Murtal, Bruck-Mürzzuschlag, Deutschlandsberg, Hartberg-Fürstenfeld, Leibnitz oraz Voitsberg.

 

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Styrii i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Styrii?

Kup Pickerl dla Styrii, Wiednia i innych miast. DARMOWA dostawa.