Strefa ekologiczna Tuluzy

Zielona strefa Tuluzy

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Tuluzy: Przynajmniej Crit'Air 5

CritAir sticker France

 

Więcej informacji na temat wszystkich typów plakietek ekologicznych znajdziesz w sekcji Typy plakietek ekologicznych.

 

Strefa ekologiczna Tuluzy

Od 27 listopada 2017 obowiązuje specjalna strefa niskiej emisji (ZPA) w Tuluzie. Zarówno kierowcy francuscy, jak i obcokrajowcy mogą wjeżdżać do obowiązującej strefy niskiej emisji wyłącznie z ważną plakietką Crit’Air. Na razie nie wiadomo, jakiej klasy aut będzie dotyczył zakaz wjazdu. Będziemy informować o tym w stosownym czasie.

Tak jak w przypadku NiemiecAustrii i innych europejskich krajów, Francja dąży do poprawy stanu środowiska i jakości życia mieszkańców większych miast.

 

Mapa strefy ekologicznej Tuluzy

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Czas obowiązywania strefy niskiej emisji Tuluzy

To specjalna strefa niskiej emisji, która obowiązuje, kiedy limity emisji przekroczone są przez kilka dni.

Jazda bez plakietki ekologicznej w specjalnej strefie niskiej emisji podlega grzywnie w wysokości 68 euro (czyli w przybliżeniu 289 zł), która może wzrosnąć do 375 euro (czyli około 1610 zł) w przypadku zwłoki w płatności.

Jazda w Tuluzie

Jedziesz autem do Tuluzy?

Od 27.11.2017 pojazdy zarejestrowane za granicą muszą być oznaczone plakietką ekologiczną Crit'Air. Tak zwana specjalna strefa niskiej emisji zaczyna obowiązywać, kiedy wzrasta poziom smogu. Chociaż konkretne warunki nie są jeszcze znane, można przypuszczać, że zakaz obejmie pojazdy oznaczone plakietkami Crit’Air klasy 4 i 5. We Francji jest 6 typów plakietek, które odzwierciedlają stopień zanieczyszczenia powietrza przez dany pojazd. Nieprzestrzeganie przepisów niesie ze sobą ryzyko grzywny w wysokości od 68 do 375 euro, czyli od 289 do 1610 zł.

Strefa niskiej emisji Tuluzy wyznaczona jest przez obwodnicę Périphérique i obejmuje większą część obszaru miasta. Poza strefą znajdują się autostrady A62, A61 i A620.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Tuluzy i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Tuluzy?

Kup Crit'Air dla Tuluzy, Paryża i innych miast. DARMOWA dostawa.