Strefa ekologiczna w Duisburgu

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Duisburgu: zielona

Green Badge Bremen

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Data wprowadzenia stref ekologicznych w Duisburgu

  • od 1.1.2013 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z żółtą i zieloną naklejką ekologiczną
  • od 1.7.2014 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z zieloną naklejką ekologiczną

 

Mapa strefy niskiej emisji Duisburga

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa w niemieckim Duisburgu

Od 1.7. 2014 w Duisburgu i na całym obszarze Zagłębia Ruhry, na którym leży miasto, wymagane jest oznakowanie pojazdów zieloną naklejką ekologiczną. Powodem ustanowienia strefy niskiej emisji jest chęć uniemożliwienia wjazdu pojazdom, które emitują tlenki azotu, podnosząc jego stężenie, i w poważnym stopniu pogarszają jakość powietrza. Dlatego zarówno krajowi, jak i zagraniczni kierowcy samochodów osobowych i ciężarówek wjeżdżający na teren strefy mają obowiązek umieszczenia na przedniej szybie zielonej naklejki.

Jakiego typu pojazdów dotyczy obowiązek?

Obowiązek posiadania naklejki ekologicznej dotyczy zarówno niemieckich, jak i zagranicznych samochodów osobowych (M1); samochodów kempingowych (M1); ciężkich kamperów (M1); minibusów (M2); autobusów (M3); małych samochodów dostawczych (N1); samochodów dostawczych (N2); samochodów ciężarowych (N2); i samochodów ciężarowych o dużej ładowności (N3).

 

Jazda po Duisburgu

Jedziesz autem do Duisburga?

Od 1 lipca 2014 roku, aby wjechać do Duisburga i innych miast okręgu przemysłowego Zagłębia Ruhry, zarówno niemieccy, jak i zagraniczni kierowcy potrzebują zielonej naklejki. W związku z tym do miasta mogą wjechać tylko pojazdy, które w minimalnym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza – Euro 4 (diesel) i Euro 1 (benzyna). W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro.
Duisburg wchodzi w skład strefy niskiej emisji Zagłębia Ruhry, która obejmuje Dortmund, Essen, Hagen i inne miasta, a także autostrady pomiędzy nimi. Granica strefy niskiej emisji Duisburga pokrywa się z zasięgiem terytorialnym miasta.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Duisburga i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Duisburga?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.