Strefa ekologiczna w Heidelbergu

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Heidelbergu: zielona

Green Badge Bremen

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Data wprowadzenia stref ekologicznych w Heidelbergu

  • od 1.1.2013 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z zieloną naklejką ekologiczną

 

Mapa strefy niskiej emisji Heidelbergu

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa w niemieckim Heidelbergu

Tak jak Berlin i inne niemieckie miasta oraz gminy Heidelberg wprowadził strefę niskiej emisji w styczniu 2013 roku. Od 1 stycznia 2013 roku zarówno niemieckie auta, jak i zarejestrowane za granicą samochody osobowe i ciężarowe mogą wjechać do Heidelbergu wyłącznie z ważną zieloną naklejką ekologiczną. Strefa ma na celu ograniczenie emisji i poprawę jakości powietrza.

Jakiego typu pojazdów dotyczy obowiązek?

Obowiązek posiadania naklejki ekologicznej dotyczy zarówno niemieckich, jak i zagranicznych samochodów osobowych (M1); samochodów kempingowych (M1); ciężkich kamperów (M1); minibusów (M2); autobusów (M3); małych samochodów dostawczych (N1); samochodów dostawczych (N2); samochodów ciężarowych (N2); i samochodów ciężarowych o dużej ładowności (N3).

 

Jazda po Heidelbergu

Jedziesz autem do Heidelbergu?

Od 1.1.2013 wjazd samochodów niemieckich i zagranicznych do Heidelbergu jest możliwy tylko pod warunkiem posiadania zielonej plakietki na przedniej szybie. Wjazd jest więc dozwolony tylko w przypadku pojazdów, które w minimalnym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, czyli spełniających klasy emisji Euro 4 (diesel) i Euro 1 (benzyna). W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro.
Strefa niskiej emisji Heidelbergu obejmuje Handschuhsheim, Neuenheim, Bergheim, Altstadt (poza Stadtwald), Weststadt, Südstadt i Rohrbach (oprócz centrum handlowego Rohrbach-Süd).

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Heidelbergu i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Heidelbergu?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.