Strefa ekologiczna w Limburgu

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Limburgu: zielona

Green Badge Bremen

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Data wprowadzenia stref ekologicznych w Limburgu

  • od 1.2.2018 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z zieloną naklejką ekologiczną

 

Mapa strefy niskiej emisji Limburga

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa w niemieckim Limburgu

Limburg to jedno z najbardziej obciążonych niemieckich miast, jeśli chodzi o zanieczyszczenie tlenkami azotu i innymi substancjami, co jest spowodowane głównie przez korki i dużą liczbę mniej przyjaznych dla środowiska pojazdów. Strefa niskiej emisji ma na celu uniemożliwienie wjazdu pojazdom, które emitują tlenki azotu, podnosząc jego stężenie, i przez to w poważnym stopniu pogarszają jakość powietrza. Ograniczenia dotyczą samochodów osobowych oraz ciężarówek.
Dlatego od 1 lutego 2018 roku do miasta mogą wjeżdżać tylko niemieckie i zagraniczne samochody z ważną naklejką ekologiczną koloru zielonego i o najwyższej randze.

Jakiego typu pojazdów dotyczy obowiązek?

Obowiązek posiadania naklejki ekologicznej dotyczy zarówno niemieckich, jak i zagranicznych samochodów osobowych (M1); samochodów kempingowych (M1); ciężkich kamperów (M1); minibusów (M2); autobusów (M3); małych samochodów dostawczych (N1); samochodów dostawczych (N2); samochodów ciężarowych (N2); i samochodów ciężarowych o dużej ładowności (N3).

 

Jazda po Limburgu

Jedziesz autem do Limburga?

Od 1.2.2018 wjazd samochodów niemieckich i zagranicznych do Limburga jest możliwy tylko pod warunkiem posiadania zielonej plakietki na przedniej szybie. Wjazd jest więc dozwolony tylko w przypadku pojazdów, które w najmniejszym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, czyli spełniających klasy emisji Euro 4 (diesel) i Euro 1 (benzyna). W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro.
Strefa niskiej emisji Limburga nie obejmuje autostrady A3, drogi krajowej B8 od północnego-wschodu do węzła Limburg-Nord, a także północnych połączeń dróg krajowych B49 i B54.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Limburga i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Limburga?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.