Strefa ekologiczna w Magdeburgu

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Magdeburgu: zielona

Green Badge Bremen

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Data wprowadzenia stref ekologicznych w Magdeburgu

  • od 1.9.2011 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z zieloną naklejką ekologiczną

 

Mapa strefy niskiej emisji Magdeburga

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa w niemieckim Magdeburgu

Magdeburg już w 2011 roku zdecydował o wprowadzeniu strefy niskiej emisji, aby ograniczyć emisje spalin i poprawić jakość życia mieszkańców. Dlatego od 1 września 2011 roku w mieście mogą przebywać tylko niemieckie i zagraniczne samochody z ważną plakietką ekologiczną o najwyższej randze.

Jakiego typu pojazdów dotyczy obowiązek?

Obowiązek posiadania naklejki ekologicznej dotyczy zarówno niemieckich, jak i zagranicznych samochodów osobowych (M1); samochodów kempingowych (M1); ciężkich kamperów (M1); minibusów (M2); autobusów (M3); małych samochodów dostawczych (N1); samochodów dostawczych (N2); samochodów ciężarowych (N2); i samochodów ciężarowych o dużej ładowności (N3).

 

Jazda po Magdeburgu

Jedziesz autem do Magdeburga?

Od 1.9.2011 wjazd samochodów niemieckich i zagranicznych do Magdeburga jest możliwy tylko pod warunkiem posiadania zielonej plakietki na przedniej szybie. Wjazd jest więc dozwolony tylko w przypadku pojazdów, które w najmniejszym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, czyli spełniających klasy emisji Euro 4 (diesel) i Euro 1 (benzyna). W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro.
Granice strefy niskiej emisji Magdeburga wyznaczone są przez drogi i ulice Albert-Vater-Straße (B1) i Walther-Rathenau-Straße na północy; Schleinufer i Steubenallee na wschodzie; oraz Erich-Weinert-Straße, Am Fuchsberg, Europa-, West- oraz Südring na południu. Ze strefy wyłączono drogę krajową B71, która biegnie przez miasto z północy na południe.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Magdeburga i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Magdeburga?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.