Strefa ekologiczna w Münster

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Münster: zielona

Green Badge Bremen

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Data wprowadzenia stref ekologicznych w Münster

  • od 1.1.2010 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z zieloną naklejką ekologiczną

 

Mapa strefy niskiej emisji Münster

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa w niemieckim Münster

Od 1 stycznia 2010 roku miasto Münster, jak również inne miejscowości i gminy w Zagłębiu Ruhry, wprowadziło na swoim terytorium strefę niskiej emisji. W związku z tym wjazd dozwolony jest wyłącznie dla samochodów, które w najmniejszym stopniu przyczyniają się do zwiększenia emisji i wzrostu stężenia zanieczyszczeń powietrza. Wszystkie auta muszą mieć zieloną naklejkę ekologiczną na przedniej szybie.

Jakiego typu pojazdów dotyczy obowiązek?

Obowiązek posiadania naklejki ekologicznej dotyczy zarówno niemieckich, jak i zagranicznych samochodów osobowych (M1); samochodów kempingowych (M1); ciężkich kamperów (M1); minibusów (M2); autobusów (M3); małych samochodów dostawczych (N1); samochodów dostawczych (N2); samochodów ciężarowych (N2); i samochodów ciężarowych o dużej ładowności (N3).

 

Jazda po Münster

Jedziesz autem do Münster?

Aby móc wjechać na teren miast i gmin w okręgu przemysłowym Zagłębia Ruhry, zarówno kierowcy niemieccy, jak i pojazdy zagraniczne muszą mieć zieloną plakietkę ekologiczną. W Münster obowiązek ten pozostaje w mocy od 1 stycznia 2010 roku.
Wjazd jest dozwolony tylko w przypadku pojazdów, które w najmniejszym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, czyli spełniających klasy emisji Euro 4 (diesel) i Euro 1 (benzyna). W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro.
Münster wchodzi w skład szerszej strefy niskiej emisji Zagłębia Ruhry, która obejmuje miasta Dortmund, Essen i Hagen, a także ważne łączące je szlaki autostradowe. Sama strefa Münster obejmuje centralną część miasta.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Münster i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Münster?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.