Strefa ekologiczna w Ratyzbonie

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Ratyzbonie: zielona

Green Badge Bremen

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Data wprowadzenia stref ekologicznych w Ratyzbonie

  • od 15.1.2018 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z zieloną naklejką ekologiczną

 

Mapa strefy niskiej emisji Ratyzbony

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa w niemieckiej Ratyzbonie

Strefa niskiej emisji w Ratyzbonie jest jedną z najmłodszych w Niemczech. Powodem jej wprowadzenia było ciągłe i regularne przekraczanie limitów emisji na przestrzeni ostatnich lat.
Dlatego w 2018 roku Ratyzbona wprowadziła strefę niskiej emisji o najbardziej restrykcyjnych warunkach, zgodnie z którymi do miasta mogą wjeżdżać wyłącznie kierowcy z zieloną naklejką ekologiczną na przedniej szybie samochodu osobowego czy ciężarowego.

Jakiego typu pojazdów dotyczy obowiązek?

Obowiązek posiadania naklejki ekologicznej dotyczy zarówno niemieckich, jak i zagranicznych samochodów osobowych (M1); samochodów kempingowych (M1); ciężkich kamperów (M1); minibusów (M2); autobusów (M3); małych samochodów dostawczych (N1); samochodów dostawczych (N2); samochodów ciężarowych (N2); i samochodów ciężarowych o dużej ładowności (N3).

 

Jazda po Ratyzbony

Jedziesz autem do Ratyzbony?

Od 15.1.2018 aby wjechać do Ratyzbony, niemieccy i zagraniczni kierowcy potrzebują zielonej plakietki. Wjazd jest więc dozwolony tylko w przypadku pojazdów, które w minimalnym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, czyli spełniających klasy emisji Euro 4 (diesel) i Euro 1 (benzyna). W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro.
Strefa niskiej emisji Ratyzbony obejmuje centralną, zabytkową część miasta, w tym pałac Thurn und Taxis z przyległym parkiem. Natomiast autostrada Friedenstraße i Stadtamhof nie są objęte strefą niskiej emisji.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Ratyzbony i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Ratyzbony?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.