Strefa ekologiczna w Schwäbisch Gmünd

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Schwäbisch Gmünd: zielona

Green Badge Bremen

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Data wprowadzenia stref ekologicznych w Schwäbisch Gmünd

  • od 1.1.2013 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z zieloną naklejką ekologiczną

 

Mapa strefy niskiej emisji Schwäbisch Gmünd

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa w niemieckim Schwäbisch Gmünd

Strefa niskiej emisji o najbardziej restrykcyjnych normach funkcjonuje w Schwäbisch Gmünd od stycznia 2013 roku. Do tego miasta, tak jak do większości innych niemieckich miast, mogą wjeżdżać tylko samochody osobowe i ciężarowe z zieloną naklejką ekologiczną. Możesz zamówić znaczek w wygodny sposób na naszej stronie internetowej, a po otrzymaniu umieścić go w dolnym lub górnym rogu po prawej stronie przedniej szyby pojazdu.

Jakiego typu pojazdów dotyczy obowiązek?

Obowiązek posiadania naklejki ekologicznej dotyczy zarówno niemieckich, jak i zagranicznych samochodów osobowych (M1); samochodów kempingowych (M1); ciężkich kamperów (M1); minibusów (M2); autobusów (M3); małych samochodów dostawczych (N1); samochodów dostawczych (N2); samochodów ciężarowych (N2); i samochodów ciężarowych o dużej ładowności (N3).
 

Jazda po Schwäbisch Gmünd

Jedziesz autem do Schwäbisch Gmünd?

Od 1 stycznia 2013 roku jeśli chcesz odwiedzić Schwäbisch Gmünd samochodem, masz obowiązek umieszczenia ważnej zielonej plakietki ekologicznej na przedniej szybie. Wjazd jest więc dozwolony tylko w przypadku samochodów osobowych i ciężarowych, które w najmniejszym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, czyli spełniających klasy emisji Euro 4 (diesel) i Euro 1 (benzyna). W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro.
Strefa niskiej emisji Schwäbisch Gmünd obejmuje cały obszar miasta, włącznie z drogą krajową B29, która przecina miasto.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Schwäbisch Gmünd i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Schwäbisch Gmünd?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.