Strefa ekologiczna w Ulm

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Ulm: zielona

Green Badge Bremen

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Data wprowadzenia stref ekologicznych w Ulm

  • od 1.1.2013 – wjazd dozwolony tylko dla pojazdów z zieloną naklejką ekologiczną

 

Mapa strefy niskiej emisji Ulm

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa w niemieckim Ulm

Od 1 stycznia 2013 roku wjazd do Ulm w Badenii-Wirtembergii jest możliwy wyłącznie pod warunkiem umieszczenia na przedniej szybie zielonej plakietki ekologicznej. Ma to na celu poprawę jakości powietrza i życia mieszkańców miasta oraz regionu. Wjazd jest dozwolony wyłącznie dla pojazdów, które w minimalnym stopniu przyczyniają się do zwiększenia stężenia azotu. Ograniczenia obowiązują zarówno samochody osobowe, jak i ciężarówki na niemieckich i zagranicznych tablicach rejestracyjnych.

Jakiego typu pojazdów dotyczy obowiązek?

Obowiązek posiadania naklejki ekologicznej dotyczy zarówno niemieckich, jak i zagranicznych samochodów osobowych (M1); samochodów kempingowych (M1); ciężkich kamperów (M1); minibusów (M2); autobusów (M3); małych samochodów dostawczych (N1); samochodów dostawczych (N2); samochodów ciężarowych (N2); i samochodów ciężarowych o dużej ładowności (N3).

 

Jazda po Ulm

Jedziesz autem do Ulm?

Od 1.1.2013 aby wjechać do Ulm, niemieccy i zagraniczni kierowcy potrzebują zielonej plakietki. Wjazd jest więc dozwolony tylko w przypadku pojazdów, które w najmniejszym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, czyli spełniających co najmniej klasy emisji Euro 4 (diesel) i Euro 1 (benzyna). W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro.
Granice strefy niskiej emisji Ulm wyznaczają obwodnice Berliner Ring, Kurt-Schumacher-Ring, rzeka Dunaj i dzielnica Böfingen.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Ulm i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Podróżujesz autem do Ulm?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.