Strefa środowiskowa Drezno i Hamburg

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Dreźnie i Hamburgu: obecnie nie wymagany

 

Więcej informacji o rodzajach plakietek ekologicznych można znaleźć w części Typy plakietek ekologicznych.

 

Zielone strefy w Niemczech

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Zielona strefa w Dreźnie i Hamburgu, Niemcy

Państwo Niemieckie przygotowuje również strefy środowiskowe w Dreźnie i Hamburgu. W związku z tym, nawet jeśli aktualnie naklejka ekologiczna nie jest potrzebna, dobrym pomysłem jest jej zakupienie. Jest ona niezbędna w okolicach Berlina i wielu innych niemieckich miastach, takich jak Monachium, Kolonia i  Düsseldorf. Umożliwi Ci ona poruszanie się samochodem bez żadnych zmartwień, w gotowości na jej wprowadzenie w Hamburgu i Dreźnie.

 

Jazda w Hamburgu

Jedziesz autem do Hamburga?

Od 31.5.2018 aby wjechać na ulice Max-Bauer-Straße i Stresemannstraße w Hamburgu, diesle muszą spełniać wymogi normy emisji Euro 6. Wjazd jest więc dozwolony tylko w przypadku pojazdów, które w minimalnym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza. Plakietka ekologiczna nie jest aktualnie potrzebna. W przypadku niespełnienia tych wymogów w Niemczech obowiązuje grzywna w wysokości 80 euro, czyli około 340 zł.

Ograniczenia dotyczą ważnych odcinków ulic Max-Bauer-Straße i Stresemannstraße w centrum Hamburga. Plakietka ekologiczna umożliwia jednak wjazd do wielu innych niemieckich miast.

Zamów plakietkę ekologiczną i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

WYBIERASZ SIĘ SAMOCHODEM DO NIEMIEC?

Kup plakietkę ekologiczną z BEZPŁATNĄ dostawą.