Strefy ekologiczne Lille

Zielona strefa Lille

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Lille: CritAir 4 lub 3 i lepszy

CritAir sticker France

 

Więcej informacji na temat wszystkich typów plakietek ekologicznych znajdziesz w sekcji Typy plakietek ekologicznych.

 

Strefa niskiej emisji Lille

Poza Paryżem strefy niskiej emisji obowiązują też w Lille i innych miastach. Od 1 kwietnia 2017 roku aby wjechać do Lille, kierowcy aut zarejestrowanych za granicą muszą mieć plakietkę ekologiczną. To tak zwana specjalna strefa niskiej emisji (ZPA), która obowiązuje w przypadkach wyjątkowo wysokiej emisji.

Tak jak w przypadku Niemiec, Austrii i innych europejskich krajów, Francja dąży do poprawy stanu środowiska i jakości życia mieszkańców większych miast.

 

Mapa strefy niskiej emisji Lille

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

Czas obowiązywania strefy niskiej emisji Lille

W przypadku przekroczenia limitów wjazd będzie prawdopodobnie dozwolony wyłącznie dla pojazdów z ważną plakietką ekologiczną Crit’Air klasy E, 1, 2 i 3. Pojazdy oznaczone naklejką niższej klasy zostaną objęte zakazem wjazdu.

 

Strefy ekologiczne obowiązują zagranicznych kierowców

Jazda bez plakietki w obowiązującej strefie niskiej emisji podlega grzywnie w wysokości 68 euro (czyli w przybliżeniu 289 zł), która może wzrosnąć do 375 euro (czyli około 1610 zł) w przypadku zwłoki w płatności.

Jazda w Lille

Jedziesz autem do Lille?

Od 1.4.2017 auta zarejestrowane za granicą muszą być oznaczone plakietką ekologiczną Crit'Air. Tak zwana specjalna strefa niskiej emisji obowiązuje, kiedy znacząco wzrasta poziom smogu. Do tak określonej strefy niskiej emisji najprawdopodobniej będą mogły wjeżdżać tylko pojazdy oznaczone plakietkami Crit’Air klasy E, 1, 2 i 3. We Francji jest 6 typów plakietek, które odzwierciedlają stopień zanieczyszczenia powietrza przez dany pojazd. Nieprzestrzeganie przepisów niesie ze sobą ryzyko grzywny w wysokości od 68 do 375 euro, czyli od 289 do 1610 zł.

Strefa niskiej emisji Lille obejmuje łącznie 12 gmin: Lille, Hellemmes, Lambersart, Lezennes, Lomme, La Madeleine, Marcq-en-Baroeul, Marquette-Lez-Lille, Mons-en-Baroeul, Ronchin, Saint-André-lez-Lille i Lille Sequedin. Zakazy i ograniczenia nie będą dotyczyć głównych dróg A1, A22, A25, N227 oraz D652.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Lille i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

 

Podróżujesz autem do Lille?

Kup Crit'Air dla Lille, Paryża i innych miast. DARMOWA dostawa.