Strefy ekologiczne w Grenoble

Zielona strefa Grenoble

Wymagany typ naklejki ekologicznej w Grenoble: Przynajmniej Crit'Air 5

CritAir sticker France

 

Więcej informacji na temat wszystkich typów plakietek ekologicznych znajdziesz w sekcji Typy plakietek ekologicznych.

 

Strefa niskiej emisji Grenoble

Poza stolicą Francji 1 listopada 2016 roku wyznaczono strefę niskiej emisji w Grenoble. To tak zwana specjalna strefa niskiej emisji (ZPA), która obowiązuje w przypadkach wyjątkowo wysokiej emisji. Od 1 kwietnia 2017 roku także auta osobowe zarejestrowane za granicą muszą być oznaczone ważną plakietką ekologiczną w okresie wysokiego zanieczyszczenia powietrza.

Inne francuskie miasta wkrótce także pójdą w te ślady. Podążając za przykładem NiemiecAustrii i Danii, Francja chce poprawić jakość powietrza we wszystkich głównych miastach, które mogą wprowadzać strefy ekologiczne według własnego uznania.

 

Mapa strefy niskiej emisji Grenoble

Wyznaczanie trasy

pokaż opcje ukryj opcje

 

Czas obowiązywania strefy niskiej emisji Grenoble

 

Strefa niskiej emisji (ZCR)

Autobusy kategorii M2 i M3 oraz ciężarówki kategorii N2 i N3

Cały tydzień od 8 do 20

Samochody osobowe M1, N1 i motocykle

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20

W przypadku podróży przez Grenoble samochodem osobowym należy pamiętać, że strefy ekologiczne obowiązują tylko podczas dni powszednich.

 

Specjalna strefa niskiej emisji (ZPA)

W przypadku pogarszania się jakości powietrza przez okres co najmniej 5 dni wjazd dozwolony jest wyłącznie dla samochodów oznaczonych plakietką ekologiczną Crit’Air z zachowaniem ograniczonej prędkości. Po 7 dniach warunki ulegają zaostrzeniu i do miasta mogą wjeżdżać wyłącznie auta z plakietkami Crit’Air klasy E, 1, 2 i 3.

Jazda bez plakietki ekologicznej w strefie niskiej emisji podlega grzywnie w wysokości 68 euro (czyli w przybliżeniu 289 zł), która może wzrosnąć do 375 euro (czyli około 1610 zł) w przypadku zwłoki w płatności.

Jazda w Grenoble

Jedziesz autem do Grenoble?

Od 1.4.2017 auta zarejestrowane za granicą muszą być oznaczone plakietką ekologiczną Crit’Air.
Tak zwana specjalna strefa niskiej emisji obowiązuje, kiedy limity emisji przekroczone są dłużej niż przez 5 dni. Do tak określonej strefy niskiej emisji mogą wjeżdżać tylko pojazdy z naklejką Crit’Air. Po 7 dniach wymogi stają się jeszcze bardziej restrykcyjne i do miasta mogą wjeżdżać wyłącznie pojazdy klasy E, 1, 2 i 3. We Francji jest 6 typów plakietek, które odzwierciedlają stopień zanieczyszczenia powietrza przez dany pojazd. Nieprzestrzeganie przepisów niesie ze sobą ryzyko grzywny w wysokości od 68 do 375 euro, czyli od 289 do 1610 zł.

Strefa niskiej emisji w Grenoble obejmuje centrum miasta, a jej granice wyznaczają rzeki Drac i Izera, a także drogi D1090 oraz D1532.

Zamów plakietkę ekologiczną umożliwiającą wjazd do Grenoble i zyskaj darmową przesyłkę!

Plakietka jest ważna bezterminowo i należy ją umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

 

Podróżujesz autem do Grenoble?

Kup Crit'Air dla Grenoble, Paryża i innych miast. DARMOWA dostawa.